Polka w Toskanii

W Toskanii jest wszystko, co kocham

Nigdy nie marzyłam o przeprowadzce z moich rodzinnych Beskidów. Na myśl by mi nie przyszło, że będę mieszkać i żyć w innym kraju. Od 2010 roku czuję się pół -Włoszką a mój dom i moją codzienność otaczają winnice, gaje oliwne, dostojne cyprysy i pola uśmiechniętych słoneczników… Bo mój dom to Toskania. Tu odnalazłam moje miejsce na ziemi, miłość i to co było mi przeznaczone. Mój rodzinny dom w Milówce pozostaje zimowym przystankiem.

Jestem absolwentką Wydziału Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Moje wykształcenie idzie w parze z zamiłowaniem, bowiem kuchnia to zdecydowanie moje ulubione miejsce w domu. Jako dietetyk, uwielbiam wszystko co zdrowe, całkowicie poddając się BIO i EKO-modzie, ale w moim menu nie brakuje przekąsek, dań makaronowych, pokaźnego wołowego steka, pizzy, deseru i oczywiście królującego na stole do każdego obiadu i kolacji wina. Tu nie ma sprzeczności czy niekonsekwencji, moim zdaniem to właśnie prawdziwie zdrowe podejście do życia – jeść wszystko, lecz z dystansem i umiarem!

Od lat mieszkam na wsi w sercu Toskanii w dolinie Valdichiana graniczącej z najpiękniejszą krajobrazowo Val d’Orcią. W tym urokliwym zakątku Toskanii prowadzę agroturystykę. Moja miłość do tego regionu, jego krajobrazu i kuchni, kultury i sztuki, przejawia się w codziennej pracy związanej z agroturystyką i otaczającym ją gospodarstwem, w każdym własnoręcznie, z ogromną pasją przygotowywanym daniu i deserze, w relacjach z turystami i zaangażowaniu w organizację każdemu z nich niezapomnianego wypoczynku.

Moje toskańskie życie i przebywanie na co dzień wśród Włochów zmieniło we mnie wszystko i to dlatego tak pokochałam Toskanię a ona pokochała mnie. Bowiem życie dla Włochów jest sztuką. Kochają je i pozwalają życiu kochać siebie żyjąc ze wszystkich sił.

Tutaj każdego dnia czujesz się najlepszą wersją siebie jakby powietrze włoskie było jakoś inne. Atmosfera i otaczający cię ludzie sprawiają że po powrocie z Italii wiele osób docenia piękno życia takim jakim jest i że to co najlepsze jest tuż obok nas. Największą różnicę zauważam zawsze wśród ludzi starszych, którzy nie stresują się i nie narzekają, że kiedyś było lepiej a spacerując po miasteczkach i spotykając się w gronie znajomych żyją tu i teraz a co niesamowite, mówią że to co najlepsze jest jeszcze przed nimi. To wspaniała mentalność i bycie wiecznie młodym duchem co ma duże znaczenie w dzisiejszym świecie. Starość na włoski sposób jest piękna i tutaj jak nigdzie można to poczuć. Z drugiej strony włoska mentalność jest bardzo często krytykowana jak i nieporządek w kraju czy nieprzestrzeganie przepisów aż po poobiednią sjestę, to na pewno w tym „bałaganie” wszyscy możemy pozazdrościć Włochom zwyczajnie tego, że im po prostu chce się żyć. To sprawia, że po powrocie z Italii bella vita zapada w pamięci i w sercu, tutaj chce się powracać.

Minęło już dobrych dziesięć lat odkąd bezgranicznie pokochałam Toskanię i poznałam wiele ciekawych miejsc, nie tylko tych z których słynie ten region opisywanych w każdym przewodniku ale również takich, które jeszcze nie są znane lub mniej odkryte. Poznałam wielu niesamowitych ludzi i ich pasję do życia i tego czym się zajmują. Wszystkim tym co znam, wiem i czuje chcę się podzielić z Wami aby każdy kto odwiedza Toskanię i Polkę w niej zakochaną poczuł włoski talent doprawiania codziennego życia szczyptą piękna.

Jest mnóstwo pięknych miejsc na świecie, które warto zobaczyć i zwiedzić.

Toskania jest magiczna i tu nieustannie się powraca…

Poznaj nasze propozycje i miejsca Twojego wypoczynku…

Czego szukasz w Toskanii?

Poznaj moją historię, skorzystaj z mojej wiedzy i doświadczenia….
Zapraszam do kontaktu. Być może, będę Ci mogła jakoś pomóc!

kontakt@polkawtoskanii.pl