Tavola Toscana

Z miłości do dobrego życia…

Zainspirowana włoską tradycją i kulturą wspólnego spotykanie się przy stole, który ma wyjątkowe znaczenie w codziennym życiu każdego Włocha postanowiłam stworzyć markę wyselekcjonowanych produktów prosto z Toskanii, tworzonych przez lokalnych miłośników tego czym zajmują się na co dzień.

Dlaczego „TAVOLA”?

Słowo to ma dla mnie szczególne znaczenie już od pierwszych chwil w słonecznej Italii. „IL TAVOLO” po włosku to po prostu STÓŁ a używając zwrotu „A TAVOLA” prosimy DO STOŁU co we Włoszech oznacza jakby zatrzymanie czasu i dedykowanie go dla osób, które zasiadają wspólnie do posiłków jak i dla samego siebie.

Życie włoskiej rodziny kręci się wokół stołu i chwil spędzonych na jedzeniu, które są dosłownie celebrowaniem wspólnych posiłków, im więcej osób przy stole, im większa rodzina czy grupa znajomych, tym lepiej. Tą tradycję pokochałam od razu. Włosi przy stole nie mówią a rozmawiają ze sobą co ich zbliża, tworzy relacje umacniając je i pielęgnując jednocześnie. Przy stole rozwiązywane są problemy, ktoś kogoś pociesza, słucha, radzi się czy dzieli po prostu tym jak mija czy już minął dzień a wspólny posiłek dla rodziny jest chwilą zatrzymania się i poczucia domowej atmosfery, relaksu i odprężenia a przede wszystkim bycia razem.

To jedna z piękniejszych tradycji za którą tak kocham Włochy a samą Toskanię za jej wyśmienitą oliwę z oliwek, która jest nierozłącznym elementem prostej, świeżej i pysznej kuchni włoskiej, w swej prostocie zarazem jednej z najbogatszych kuchni na świecie.

Czego szukasz w Toskanii?

Poznaj moją historię, skorzystaj z mojej wiedzy i doświadczenia….
Zapraszam do kontaktu. Być może, będę Ci mogła jakoś pomóc!

kontakt@polkawtoskanii.pl